Konec marca sta CIPRA Slovenija in CIPRA International, partnerici projekta Trata 2.1, za konzorcij partnerjev pripravili študijski obisk v Predarlsko in Lihtenštajn. Na dvodnevnem obisku so nam lokalna podjetja in organizacije, energijski inštitut, lokalne in državne oblasti predstavile dobre prakse, ki jih, predvsem na organizacijskem nivoju, izvajajo za spodbujanje trajnostne mobilnosti zaposlenih in prebivalcev.
Med obiskom je Michael Gams iz CIPRE International vtise posnel tudi v zvočni obliki (v angleškem jeziku). Vabljeni k poslušanju obeh delov podkasta:
Commuting made easy – Episode 1
Commuting made easy – Episode 2
O dobrih praksah, ki smo jih spoznavali med študijskim obiskom, si lahko preberete tudi v članku https://www.ra-sora.si/dobre-prakse-trajnostne-mobilnosti-iz-predarlskega-in-lihtenstajna/.
S projektom Trata, industrijska cona za 21. stoletje (Trata 2.1) spodbujamo zaposlene v industrijski coni Trata k spremembi potovalnih navad, povečujemo število prihodov na delo na trajnostni način in s tem prispevamo k ublažitvi podnebnih sprememb.
Če želite izvedeti več o spreminjanju potovalnih navad v bolj trajnostne oblike mobilnosti, vas vabimo, da nam sledite na spletni strani in Instagram profilu projekta @trata2.1, vabljeni pa tudi, da se prijavite na novice o projektu.
Projekt Trata 2.1 sofinancirajo Islandija, Lihtenštajn in Norveška s sredstvi Finančnega mehanizma EGP v višini cca 1,1 mio EUR. Več na www.norwaygrants.si.
Vodilni partner projekta: Občina Škofja Loka
Partnerji projekta: Razvojna agencija SORA, IPoP – Inštitut za politike prostora, CIPRA Slovenija, CIPRA International, Knauf Insulation d.o.o., LTH Castings d.o.o., SIBO G. d.o.o.
FOTO: Samo Kham
Zapisala: Katarina Sladoljev
S prijavo boste redno prejemali obvestila o novih razvojnih vsebinah na Razvojni agenciji Sora
S posredovanjem svojega e-naslova se strinjam z uporabo mojih podatkov za namene obveščanja.